83-89

13. KOLO

27.11.2004.

TRI ULAZNICE

U mini gradskom derbiju 13. kola Goodyear lige košarkaši Refleksa bili su uspešniji od Crvene zvezde sa 89:83(19:24, 32:13, 12:15, 23:24). Meč je odigran u dvorani "Pionir" pred 2.014 gledalaca.

Pitanje pobednika praktično je rešeno u drugoj četvrtini, kada su košarkaši iz Železnika napravili veliku seriju i na poluvreme otišli sa velikih 14 poena razlike. U tom periodu odličnu igru prikazali su Bojan Popović, bivši "Zvezdaš" Redži Frimen, kao i krilni centar Milan Majstorović, koji su bili izuzetno raspoloženi u šutu za tri poena.

Zvezda je snažno krenula u drugom poluvremenu. Odbrana je proradila, tako da Refleks nije postigao poen u prvih pet minuta. Sve kasnije, bili su jalovi pokušaji bledih "crveno-belih" da sustignu protivnika, koji je smirenom igrom i preciznim šutevima za tri poena stigao do laganog trijumfa.

Najbolji pojedinac meča bio je plejmejker Refleksa Bojan Popović koji je ubacio 26 poena, imao 7 ukradenih lopti i na njemu je napravljeno 10 faulova. Njemu uz rame je svakako Redži Frimen koji je uz 18 koševa imao i 6 asistencija. Kod Crvene zvezde Endrju Vizneski, Slavko Stefanović i Vujadin Subotić ubacili su po 15 poena.

"Pobednik je rešen u poslednjih pet minuta druge četvrtine. Dobro smo počeli, ali smo tokom, meča imali faze kada ništa u našoj igri nije funkcionisalo. Pobedi se u zube, ipak, ne gleda tako da ja moram da budem zadovoljan", rekao je trener Refleksa Boško Djokić.

Strateg Crvene zvezde Aleksandar Trifunović složio se sa kolegom o odlučujućim minutima meča i dodao da su dva poraza u produžetcima u ULEB kupu ostavila traga na njegove igrače.

"Tražili smo rešenja u napadu, ali ih nismo pronalazili. Potpuno smo zaboravili da igramo odbranu. U igrače se uvukao i strah, izgubili su samopouzdanje. Ponovo nismo uspeli da se snadjemo u trenucima kada smo hvatali priključak. Ostaje nam da nastavimo da učimo i treniramo", istakao je Trifunović.

Prvi trener crveno-belih je izjavio da ekipi treba košarkaš koji bi mogao da preuzme odgovornost u napadu i da rastereti ekipu. On je dodao da će klub dovesti takvo pojačanje u "najskorijem mogućem roku".