Trenutna ponuda: 10 RSD
20 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva
Saznajte više o Limundo zaštiti
Likovni život 011
prikazi 111 izložbi u Beogradu na talasima Radio Beograda 2 : 2005-2011.
Bratislav Ljubišić(autor)
Izdavač: Most Art: Radio Televizija Srbije
Izbor Ljubišićevih novijih kritika, pisanih i čitanih na radiju od 2005. do 2011. godine predstavlja nam sedimente znanja i prosuđivanja jedne, razumljivo, do kraja formirane ličnosti, koja je konstantno imala stav nepristrasnog arbitra i tumača. Ljubišić je, naime, jedan od kritičara koji se nisu ličnim naglaskom vezivali za određene pokrete ili stvaraoce, već samo za generalna i dosledno primenjivana merila.
Reč po reč stvarao je Bratislav LJubišić prema modelu neizrecivog punih četrdeset godina, kao profesionalni kritičar koji, od 1971, bar dvaput nedeljno govori na Radio Beogradu 2 o tekućim izložbama, a ponekad i o knjigama i drugim temama iz likovnog života. Možemo samo zamisliti ogromnost te posvećenosti i iz nje nastale produkcije, koja se delom izlila u štamparska slova, otisnuta po novinama i časopisima. U novije vreme, zahvaljujući pojavi digitalnog zapisa, nešto od LJubišićevih kritika i hroničarskih beleški može se naći i na Internetu, ali se najveći deo razasuo po etru, kao seme koje traži pogodno tlo. Ne treba nikako potceniti značaj tog rasejavanja. Preko radija se, po prirodi stvari, govori o delu in absentia, ali sa učestalošću, dužinom daha i živom sugestijom čiji je ukupni efekat znatan, možda veći nego na bilo kom drugom mediju. Pisac je školovani istoričar umetnosti i, nesumnjivo, odličan poznavalac zanatskih tajni. Vešto koristi erudiciju, ali ne u svrhu dekorisanja tekstova nego radi poniranja u dubinu, koju je nemoguće doseći bez određene širine pristupa. LJubišić piše dobro, duhovito i sa literarnim darom koji je iskazao i kao autor mnogih kulturnih emisija i tridesetak izvedenih radio-drama.
Đorđe Malavrazić
2012; Broširani povez; ćirilica; 24 cm; 195 str.; 978-86-84149-54-3;
Аутор - особа Љубишић, Братислав, 1942-
Наслов Ликовни живот : прикази 111 изложби у Београду на таласима Радио Београда 2 : 2005-2011. / Братислав Љубишић
Врста грађе књига
Језик српски
Година 2012
Издање 1. изд.
Издавање и производња Београд : Мост арт : Радио-телевизија Србије, 2012 (Београд : РТС)
Физички опис 193 стр. : илустр. ; 23 cm
Други аутори - особа Малавразић, Ђорђе (аутор додатног текста)
ISBN 978-86-84149-54-3 (брош.)
Напомене Тираж 600
Стр. 157-163: Уточиште у делу / Ђорђе Малавразић
О аутору: стр. 193
Регистар.
Предметне одреднице Изложбе -- Ликовна уметност -- Београд -- 2005-2011
Ликовни уметници -- Србија -- 20в-21в
RASPRODAJA KNJIGA PO POČETNOJ CENI OD 10 din!!! Naći ćete ih tako što kliknete na sve moje predmete, pa u meniju način kupovine SELEKTUJTE KVADRATIĆ AUKCIJA, i prikazaće Vam se svi predmeti sa početnom cenom od 10din.
Dodatno kada Vam se otvore aukcije kliknite na SORTIRAJ PO, pa izaberite ISTEKU NAJSKORIJE, i dobićete listu aukcija sa početnom od 10 dinara, po vremenu isteka.
Zbog perioda praznika vreme za realizovanje kupoprodaje može da se produži na do 20 dana.