Trenutna ponuda: 1.855 RSD
1.955 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva
Cena: 5.000 RSD
Kupi odmahSaznajte više o Limundo zaštiti
Vrlo dobro očuvano
Аутор - особа Billington, James H., 1929-2018 = Билингтон, Џејмс Х., 1929-2018
Наслов Ikona i sekira : istorija ruske kulture, jedno tumačenje / Džejms Bilington ; [preveo Branko Vučićević]
Јединствени наслов ǂThe ǂIcon and the Axe an Interpretive History of Russien Culture. српски језик
Врста грађе књига
Циљна група одрасли, озбиљна (није лепа књиж.)
Језик српски
Година 1988
Издавање и производња Beograd : Rad, 1988 (Beograd : Štamparija "Kultura")
Физички опис 718 str. ; 25 cm
Други аутори - особа Vučićević, Branko, 1934-2016 (преводилац)
Вучићевић, Бранко, 1934-2016 (преводилац)
Збирка ǂBiblioteka ǂRad ; 2
ISBN 86-09-00106-7 (karton sa omotom)
Напомене Prevod dela: The Icon and the Axe an Interpretive History of Russien Culture / James H. Billington
Tiraž 500
O autoru: str. 716.
Bibliografija: str. 683-705
Napomene i bibliografske reference uz tekst
Registar.
Предметне одреднице Rusija -- Kulturna istorija
УДК 930.85(47)
Izdavač: Rad - Beograd,
1988. god.
Tvrd povez sa zštitnim omotom, 25 cm.
718 str.
Bilingtonova knjiga obrađuje period istorije ruske kulture od formiranja Kijevske Rusije, tj. pokrštavanja kneza Vladimira 988.g. pa do Hruščovljeve ere (1953-1964). Prema rečima samog autora, za naslov dela su izabrane dve tvorevine od trajnog značaja za ruski narod - ikona i sekira - koje služe da nagoveste dva aspekta ruske kulture, vizionarski i ovozemaljski. Pojam kultura u knjizi se koristi u svom najširem značenju, kao skup karakterističnih postignuća, verovanja i tradicija tokom razvoja ruskog života.
Knjiga se sastoji iz šest poglavlja. U ovom radu će u osnovnim crtama biti predstavljene opšte karakteristike druge polovine 19.veka u Rusiji, viđene Bilingtonovim očima.
Komunikacija isključivo porukam
RASPRODAJA KNJIGA PO POČETNOJ CENI OD 10 din!!! Naći ćete ih tako što kliknete na sve moje predmete, pa u meniju način kupovine SELEKTUJTE KVADRATIĆ AUKCIJA, i prikazaće Vam se svi predmeti sa početnom cenom od 10din.
Dodatno kada Vam se otvore aukcije kliknite na SORTIRAJ PO, pa izaberite ISTEKU NAJSKORIJE, i dobićete listu aukcija sa početnom od 10 dinara, po vremenu isteka.
Zbog perioda praznika vreme za realizovanje kupoprodaje može da se produži na do 20 dana.