Istraživanje o modusima života, Latur RETKO, 10d

12 pregleda
3 želi ovaj predmet

Istraživanje o modusima života, Latur RETKO, 10d

Trenutna ponuda: 10 RSD

20 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva

6 dana, 12 sati 22.12.2025. u 21:07 1 ponuda

Preko 15 miliona uspešnih kupovina

Prodavac

tasicmarko

tasicmarko

(10.879)

99,92% pozitivnih ocena u poslednjih 12 meseci

61.383 pozitivnih ocena

Leskovac, Jablanički okrug, Srbija

Svi predmeti prodavca

Detalji predmeta

  • Stanje Polovno

Naslov: ISTRAŽIVANJE O MODUSIMA ŽIVOTA: JEDNA ANTROPOLOGIJA MODERNIH [An Inquiry Into Modes of Existence]
Autor: Bruno Latur [Bruno Latour]
Izdavač: Fakultet za medije i komunikacije
Edicija: Philoxenia
Prevod s francuskog: Olja Petronić
Obim: 520 strana
Format: 13 x 22 cm
Povez: broširan

Laturova ideja-vodilja fascinantna je koliko i jednostavna: da li smo mi, ljudi modernog doba, sami sebe istraživali onako kako smo istraživali one koje smo smatrali drugima i drugačijima, onako, recimo, kako su veliki antropolozi poput Levi-Strosa ili Malinovskog istraživali indijanska plemena? Da li smo, uprkos svoj samorefleksiji, uprkos velikim pričama o identitetu i neidentičnom (ili upravo njima zahvaljujući), imali dovoljno hrabrosti da se odlepimo od nas samih i izložimo pogledu koji ništa ne bi ostavio skrivenim? Da bi odgovorio na tu dilemu Latur spliće sociološke, antropološke i, naročito, filozofske motive i metode, stilom hipnotičkim i sigurnim krči stazu kroz gustiš ocvalih ideja i s puno ironije i humora, uz pregršt upečatljivih primera, ispisuje uzbudljiv, moćan i važan tekst.

*******************************************************
sociologija, filozofija, antropologija, moderna, nikada nismo bili moderni, teorija akter-mreže, studija, fmk knjige,

Аутор - особа Latour, Bruno, 1947-2022 = Латур, Бруно, 1947-2022
Наслов Istraživanje o modusima života : jedna antropologija Modernih / Bruno Latur ; s francuskog prevela Olja Petronić
Јединствени наслов Enquête sur les modes d'existence. српски језик
Врста грађе стручна монографија
Циљна група одрасли, озбиљна (није лепа књиж.)
Језик српски
Година 2015
Издавање и производња Beograd : Fakultet za medije i komunikacije, 2015 (Novi Sad : Artprint)
Физички опис 515 str. : tabele ; 22 cm
Други аутори - особа Petronić, Olja, 1970- (преводилац)
Петронић, Оља, 1970- (преводилац)
Збирка ǂBiblioteka ǂPhiloxenia / [Fakultet za medije i komunikacije, Beograd] ; 11
ISBN 978-86-87107-45-8 (broš.)
9788687107106 !
Напомене Prevod dela: Enquête sur les modes d'existence / Bruno Latour
Tiraž 500.
Предметне одреднице Филозофска антропологија

Uslovi prodaje prodavca

RASPRODAJA KNJIGA PO POČETNOJ CENI OD 10 din!!! Naći ćete ih tako što kliknete na sve moje predmete, pa u meniju način kupovine SELEKTUJTE KVADRATIĆ AUKCIJA, i prikazaće Vam se svi predmeti sa početnom cenom od 10din.

Dodatno kada Vam se otvore aukcije kliknite na SORTIRAJ PO, pa izaberite ISTEKU NAJSKORIJE, i dobićete listu aukcija sa početnom od 10 dinara, po vremenu isteka.

Zbog perioda praznika vreme za realizovanje kupoprodaje može da se produži na do 20 dana.

Prodavac

tasicmarko
tasicmarko (10.879)

99,92% pozitivnih ocena u poslednjih 12 meseci

61.383 pozitivnih ocena

Leskovac, Jablanički okrug, Srbija

Svi predmeti prodavca
Predmet: 151758903