Trenutna ponuda: 4.000 RSD
4.000 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva
Preko 15 miliona uspešnih kupovina
Svjetlost Sarajevo, 1988. godine, tvrd kožni povez, zlatotisak, suvi žig, obeleživač za stranice, zaštitni omoti.
Knjige su u odličnom stanju.
Komplet sadrži sledeće naslove:
1. PRIČE
2. ROB
3. STRASTI I DRUGE PRIPOVIJETKE
4. MUŠKATOVI Prva knjiga / MOSKATOVI u nekim prevodima
5. MUŠKATOVI Druga knjiga
6. MAĐIONIČAR IZ LUBLINA
7. NEPRIJATELJI, LJUBAVNA PRIČA
8. SOTONA U GORAJU * IZGUBLJEN U AMERICI
Isak Baševis Singer (1904 - 1991), jevrejski književnik, dobitnik Nobelove nagrade za književnost 1978. godine.
Rođen je u Poljskoj, u gradiću Radziminu, u rabinskoj porodici.
Jevrejsko obrazovanje stekao je u verskoj školi svog oca i stekao zvanje rabina, ali se tim poslom nikada nije bavio.
Na konkursu jednog varšavskog lista, Singer 1925. godine, za priču osvaja prvu nagradu, potom, sve češće piše priče, novele i štampa ih po jidiš novinama i časopisima. Mada se oslanjao na tradiciju fantastike u domicilnoj književnosti, pisao je i o savremenim likovima i njihovim problemima, ali je dugo izbegavao složenije socijalne konotacije.
Već 1935. godine, pred nadirućim nacizmom, on napušta Poljsku i odlazi za bratom, u SAD, u Njujork, gde nastavlja da piše umetničku prozu, dodatno radeći i za jidiš novine.
`Svet realnosti i mašte, demona i ljudi se u njegovim prozama neodvojivo mešaju u dinamičnu i provokativnu literaturu, kakvu jidiš književnost do tada nije poznavala. (Pavković)
Može se reći da je celokupno Singerovo delo posvećeno Jevrejima istočne Evrope koji su živeli po getima, kao i jevrejskim emigrantima u Americi.
Izborom maternjeg jezika, dugo je bio osuđen na vrlo uzak krug čitalaca jidiša (na koji je i prevodio – Knuta Hamsuna, Remarka, „Čarobni breg” Tomasa Mana).
Posle objavljivanja pripovetke „Gimpel Luda”, 1953. godine, u engleskom prevodu Sola Beloua, na velika vrata ulazi u svetsku književnost. Prevode ga sve više, već sredinom šezdesetih jedan je od najpopularnijih pisaca u Americi.
Punu svetsku reputaciju stiče dobijanjem Nobelove nagrade, 1978. godine.
Preminuo je 24. jula 1991. godine u Majamiju.
Umnogome sumorna, jedinstvena atmosfera predratne, u mnogim njegovim delima pomenute Krohmalne ulice u kojoj je živeo i u kojoj je obitavao običan svet: zanatlije, krojači, krznari, prodavci voća, vodonoše, sluge.
Jevrejski kalendar, praznici, trpeza, običaji, način života, rekonstruisani su, autentični, iz prve ruke.
Na trgu u blizini sinagoge i hasidskog učilišta, okupljali su se lopovi i prostitutke.
A stan u kome su Singerovi živeli, nalazio se u toj Krohmalnoj ulici, broj deset, u oronuloj zgradi s mračnim stepeništem i škrtim svetlom uljanih lampi.
Danas te ulice više nema, čitav kvart je uništen u nacističkom bombardovanju 1943. godine, tokom Drugog svetskog rata.
A baš ta ulica, ti mirisi koji su dopirali iz kuhinja u kojima su se spremala svakodnevna i praznična jela, miris prženog luka, miris kaše, miris košer mesa, onih beskvasnih maces hlebova, to je sve Singer preneo u svoj književni opus, to je poneo sa sobom u Bruklin, sa tim je živeo i sa tim otišao... jedinstven i neponovljiv.