OSINJAK Mihailo Gazivoda AKCIJA RASPRODAJA KNJIGA

5 pregleda
0 želi ovaj predmet

OSINJAK Mihailo Gazivoda AKCIJA RASPRODAJA KNJIGA

Trenutna ponuda: 99 RSD

99 RSD minimum Dozvoljen je samo unos celih brojeva

8 dana, 2 sata 22.06.2025. u 20:10 0 ponuda

Saznajte više o Limundo zaštiti

Prodavac

LUKA.LABAN

(1.640)

100% pozitivnih ocena u poslednjih 12 meseci

7.106 pozitivnih ocena

Beograd-Zemun, Grad Beograd, Srbija

Svi predmeti prodavca

Detalji predmeta

  • Stanje Kolekcionarski primerak

AKCIJA RASPRODAJA KNJIGA
POGLEDAJTE MOJU KOMPLETNU PONUDU NA RASPRODAJI NA SLEDEĆEM LINKU
https://www.limundo.com/Clan/LUKA.LABAN?type=list&sSort=aktuelno&sSmer=ASC&JeKOFP=0&fa=&fv=&Okrug=0&Opstina=0&NapPretKategorijaLimundo=6&IDPodGrupa=0&SamoKreditneKartice=&naciniSlanja=&txtCenaOd=&txtCenaDo=&txtProdavac=LUKA.LABAN&txtPretraga=

AKCIJA RASPRODAJA KNJIGA

OSINJAK Mihailo Gazivoda
GRAFIČKI ZAVOD TITOGRAD 1960.
MEKI POVEZ
122 str.

U Crnoj Gori u selu Drušićima kod Rijeke Crnojevića, rodio se 1908. godine i sazrijevao kao pisac Mihailo Gazivoda. On je na veoma uspješan načim uspio da opiše epski život svojeg naroda. A i sam njegov život odiše tim bolom, trudom, siromaštvom, naprezanjem da se stvori nešto iz te surove stvarnosti. Tako se i njegova ličnost utkala u vilajet crnogorskog krša i naroda.

Osnovnu školu je završio u susjednom selu Rvašima, a nižu gimnaziju i učiteljsku školu na Cetinju. Prije rata je učiteljevao u Plitvicama, a bio je i dopisnik “Politike“. Rat je proveo u koncentracionim logorima u Baru i Albaniji. Poslije oslobođenja radio je u Ulcinju kao nastavnik i na Cetinju kao službenik u Centralnoj biblioteci. U to vrijeme je bio urednik „Titovog pionira“. Kasnije je kao penzioner živio u Vršcu, gdje je 1981. godine i umro. Dakle, njegov razvojni put, kao i životni, nije bio nimalo lak i nimalo mu nije išao na ruku.

Književnošću se počeo baviti 1945. godine, a njegova prva zbirka pripovijedaka je izašla 1950. na Cetinju. Kasnije je napisao još tri knjige za odrasle, od čega dvije zbirke priča: “Kovačev sin” i “Ogrebotina” i roman “Osinjak”.
Međutim, bio je i pisac za djecu. Za zbirku pripovijedaka “Trojka”, koja je izašla 1956. godine dobio je 1957. Trinaestojulsku nagradu Udruženja književnika Crne Gore. Ova zbirka sadrži niz upečetljivih slika iz piščevog djetinjstva i zavičaja. U tim pripovijetkama pisac je opisao vrijeme kada su škole pretvarane u bunkere, a bosonogi dječačići ostavljaju školske torbe da bi uzeli puške, da se bore, da pomažu starijima u borbi protiv neprijatelja. Tu su dati dječački doživljaji na jezeru, tihe vožnje čunom u svijetu riba, ptica i ševara.

ODLIČNO OČUVANA KNJIGA!!!


#31

Uslovi prodaje prodavca

NAPOMENA:
Šaljem isključivo nakon uplate na račun i nakon potvrde sa Vaše strane na koju adresu se šalje.
LIČNO PREUZIMANJE je moguće u ZEMUNU na mojoj adresi - naselje Plavi Horizonti.
Trudim se da sve slike koje postavljam budu jasne i u velikoj rezoluciji da biste vidjeli šta kupujete.
Troškove slanja snosi kupac.
Vaše podatke napišite pravilno i koristite sva slova, NE ŠIŠAJTE latinicu, jer u slučaju da ne možete da preuzmete predmet kupovine zbog toga, ne snosim nikakvu odgovornost.
NE ŠALJEM U INOSTRANSTVO, SAMO SRBIJA!
Pogledajte moju kompletnu ponudu:
https://www.kupindo.com/Clan/LUKA.LABAN/SpisakPredmeta
https://www.limundo.com/Clan/LUKA.LABAN/SpisakAukcija

Prodavac

LUKA.LABAN (1.640)

100% pozitivnih ocena u poslednjih 12 meseci

7.106 pozitivnih ocena

Beograd-Zemun, Grad Beograd, Srbija

Svi predmeti prodavca
Predmet: 146081505