OMLADINSKI STADION BEOGRAD

OFK BEOGRAD - FK CRVENA ZVEZDA

0-1

BOŠKO JANKOVIĆ

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na Karaburmi OFK Beograd sa 1:0, u utakmici odloženog 17. kola Meridija prve fudbalske lige. Jedini gol postigao je Boško Janković u 76. minutu, koji je sa šest metara, glavom, odlično reagovao na centaršut Dušana Baste.

Zvezda je tokom većeg dela utakmica bila bolja ekipa, stvarala veći broj prilika, od kojih je najbolju imao Marko Pantelić, pred kraj prvog poluvremena, kada je posle centaršuta Baste promašio gol sa tri metra. Pred golom Damjanca prilike su stvarali i promašivali Janković i Žigić, dok je sa druge strane kao pobednik u duelima sa igračima domaćih Živkovićem i Ivanovićem, izlazio Zvezdin golman Ivan Randjelović.

Nakon vodjstva crveno-belih dobru priliku za izjednačenje propustio je Baša koji je posle kornera sa leve strane dobro šutirao glavom, ali pravo u ruke golmana gostiju.

Pored Crvene zvezde, pobedu u gostima obezbedili su i Radnički iz Novog Beograda i kulski Hajduk, dok su na svom terenu trijumfovali Vojvodina i Zemun.