KK PARTIZAN - KK FMP

28.05.2016.

POLUFINALE KOSARKASKE LIGE SRBIJE , PRVI MEČ

Partizan ubedljiv protiv FMP-a

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali FMP (82:63) u prvom meču polufinalne serije Superlige Srbije. Meč rešen u drugoj četvrtini, koju su crno-beli dobili rezultatom 25:11.

Košarkaši Partizana slavili su u prvom meču polufinalne serije sa 82:63 (12:16, 25:11, 26:14, 19:22) i tako poveli protiv FMP-a sa 1:0, pred meč koji se u ponedeljak igra u Železniku.

Partizan je nervozno ušao u meč, što su gosti iskoristili i snažnom odbranom stigli do prednosti od 16:12. Ipak, crno-beli se bude u drugoj četvrtini i stiču dvocifrenu prednost već pre poluvremena, koje je završeno rezultatom 37:28.

U trećoj deonici crno-beli su "dotukli" rivala, pa je u poslednjoj četvrtini viđena nešto opuštenija igra.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Edo Murić sa 14 poena, 13 je postigao Darel Vilijams, 12 Džamar Vilson, a 10 Adin Vrabac. FMP je predvodio Dejan Davidovac sa 19.

Ovoj utakmici prisustvovali su nekadašnji igrači Partizana Žofri Lovernj i Leo Vesterman, a njihov dolazak u halu izazvao je pravo oduševljenje oko 4.000 navijača.

Veliki aplauz dobili su i vaterpolisti Partizana, koji su ranije ove nedelje osvojili titulu šampiona, kao i juniori KK Partizan, takođe prvaci države.

Druga utakmica igraće se u ponedeljak od 21 sati u Železniku.