KK CRVENA ZVZEDA - OKK BEOGRAD

10.10.2002.

88:82

PLAVA LOŽA, HALA PIONIR

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u drugom kolu Frikom Yuba lige ekipu OKK Beograda rezultatom 88:82 (24:23, 18:17, 24:18,24:22).

Ekipa Crvene zvezde pobedila je iako je odigrala veoma slabu utakmicu, sa mnogo promašaja, grešaka u odbrani i ogranizacije napada.OKK Beograd "mučio" je favorizovanog domaćina celim tokom meča, a na poluvremenu su gosti čak i vodili sa 42-40.

U trećoj četvrtini dolazi preokreta.Crvena zvezda jakom odbranom, kontrama i sa nekoliko nadahnutih napada Zlatka Bolica i Skunija Pena, pravi seriju 11:0 u prva tri minuta i dolazi do prednosti - 51:42. Ali, igrači gostiju, pre svih uporni Radovanović, Dragojelović i Kosanović, racionalnom i požrtvovanom igrom do kraja cetvrtine, ponovo spušta razliku + 4 za domaćina.

Sve do 37.minuta, igrači Zvezde, činilo se rutinski privode utakmicu kraju, ali onda srčana ekipa OKK Beograda, stize na 1,27 pre kraja do 81-82. Ipak, iskustvo Borka Radovica i Mladjana Šilobada, naspram promašaja Lepojevića kod gostiju, dovodi Zvezdu do pobede, minimalne, i teško zaradjene - 88:82.

Utakmica je odigrana u prepunoj hali "Pionir"(5.000 karata podeljeno za 35.minuta).

STRELCI:

CRVENA ZVEZDA - Jeretin 1, Pavicevic Luka, Dozet 10, Koprivica 5, Aleksic, Pen 21 (za tri 3-8, 5 asist, 5 skokova), Bolic 13, Cakic 7, Silobad 8 (5 skokova), Radovic 13, Vasington 8(sut 3-12) i Luka Bogdanovic 2 poena.

OKK BEOGRAD - Stefanovic, Radojicic, Pekovic 5, Ilic, Kosanovic 16, Radovanovic 13, Kovac 7, Savic 8, Glintic 2, Dragojlovic 21, Lepojevic 10 poena.

Posle dva kola, ekipa Crvene zvezde nalazi se na ćelu tabele sa dve pobede, a u sledećem kolu igra protiv jedne od najjačih ekipa u ligi - FMP Železnika.